Instrukcja dla uczestników

Drogi Uczestniku,

Na początek omówię Ci jak wygląda typowa interakcja ze stroną podczas kolejnych etapów konkursu.

 1. Aby zacząć, musisz utworzyć nowe konto, link "Utwórz nowe konto" znajdziesz w prawym górnym rogu strony. Jeśli go tam nie ma to znaczy, że nie rozpoczęliśmy jeszcze kolejnej edycji konkursu. Procedura rejestracji jest 2 stopniowa, najpierw podajesz "nick", adres swojej poczty elektronicznej i wymagane dane osobowe. Zwróć proszę uwagę na konieczność potwierdzenia regulaminu oraz poprawnie przepisz literki i cyferki z obrazka. Na tym momencie musimy zweryfikować Twoje konto, może to potrwać do 24 godzin. W drugim etapie odbierasz email ze swojej skrzynki pocztowej i za pomocą specjalnego linku (adresu) podanego w liście potwierdzasz swoje konto. Na tym etapie musisz wymyślić i podać hasło do swojego nowego konta.
 2. Jeśli masz mniej niż 16 lat to musisz dostarczyć nam zgodę swoich rodziców lub opiekunów prawnych, więcej na ten temat przeczytasz w Polityce Bezpieczeństwa Danych Osobowych. Zanim dostaniemy tą zgodę możesz w zakładce "Moje konto -> Edytuj" poprawić swoje dane osobowe oraz właśnie tam wgrasz skan lub zdjęcie zgody o która prosimy. Mamy kolejne 24 godziny na weryfikację tego co nam wgrasz, w tym czasie nie masz dostępu do testów.
 3. Po zalogowaniu się na naszej stronie (ew. zaraz po rejestracji) możesz przejść do zadań pierwszego etapu. Są one dostępne w zakładce głównej (górnej) o nazwie "Moje zadania". Na początek będzie tam tzw. "quiz" I etapu, który rozpoczniesz klikając link "Rozpocznij quiz". Między pytaniami możesz swobodnie nawigować i rozwiązywać je w dowolnej kolejności. Na rozwiązanie całego etapu masz ograniczony czas podany w tabelce quizu, którą widzisz przed rozpoczęciem. Informacja ile czasu pozostało jest cały czas wyświetlana tuż ponad aktualnym pytaniem. Ważne jest abyś klikając "Zakończ" pamiętał, że to zakończy quiz definitywnie (bez możliwości poczynienia dalszych poprawek). Specjalne okno dialogowe będzie Ci o tym przypominało.
 4. Po zakończeniu quizu wyświetli się informacja o zdobytych punktach. Przyznane punkty w każdej chwili możesz sprawdzić w zakładce "Moje punkty", status uczestnika znajdziesz zawsze na górze strony.
 5. Pomyślne ukończenie I etapu powoduje automatyczne udostępnianie quizu II etapu w zakładce "Moje zadania". Jeśli ukończysz i II etap z wymaganą liczbą punktów (70%) to Twoje konto będzie brane pod uwagę podczas kwalifikacji do finału.
 6. W klasyfikacji na uczestnika finału będziemy brali pod uwagę tylko jedno najlepsze konto danej osoby.
 7. O zakwalifikowaniu do finału i jego terminie system powiadomi Cię poprzez email.

Na koniec garść uwag ogólnych:

 • Zakładanie konta przebiega w dwóch etapach, najpierw rejestrujesz swoje dane osobowe oraz nick jakiego chcesz użyć - to pierwszy etap. Teraz mamy dobę aby zweryfikować czy dane konta nie są ewidentnie fałszywe i aktywować Twoje konto. Zaraz po aktywacji otrzymasz od nas email z informacja jak się zalogować i ustawić hasło - to drugi etap.
 • Jeśli po pierwszym etapie rejestracji w przeciągu doby nie otrzymasz od nas maila to może oznaczać, że twój serwer email z jakiegoś powodu nie może się dogadać z naszym. Zdarza się to bardzo rzadko ale w takiej sytuacji sugerujemy użycie innego dostawcy darmowych kont pocztowych, gmail działa zazwyczaj bez problemu. W razie problemów z aktywacją konta po upływie doby prosimy pisać na techniczny adres kontaktowy podany na dole strony.
 • Każdy ma prawo założyć do 3 kont na ten sam numer pesel, więc jeśli nie powiodło Ci się za 1 razem masz jeszcze 2 próby. Nawet jeśli przejdziesz oba etapy to nie ma gwarancji dostania się do finału, do którego będą klasyfikowani uczestnicy na podstawie punktów. Warto zatem, o ile masz jeszcze prawo do kolejnych kont, próbować poprawić swój wynik startując jeszcze raz.
 • Jeśli zostawisz naszą stronę samą na 10 minut to zostaniesz automatycznie wylogowany.
 • Jeśli z jakiegoś powodu wylogujesz się w trakcie wykonywania quizu to nic z tego co już zostało rozwiązane nie będzie utracone. Po kolejnym logowaniu wystarczy, że ponownie otworzysz quiz i przejdziesz do kolejnego nierozwiązanego pytania. Jednak czas liczony jest niezależnie od tego czy jesteś zalogowany czy nie.
 • Jeśli wydaje Ci się, że coś na stronie nie działa jak powinno napisz email na jeden z adresów kontaktowych podanych na dole strony.
 • Jeśli zapomnisz hasła, system może Ci wygenerować nowy link dostępowy, który jest przesyłany na pocztę elektroniczną. Za jego pomocą ustawisz sobie nowe hasło. Wystarczy podać swój login i gotowe.
 • Podczas rozwiązywania testu niewskazane jest otwieranie wielu okien przeglądarki (np. kilka okien z różnymi pytaniami), prosimy abyś test zawsze rozwiązywał w jednym oknie.

Powodzenia,

Administrator.